Najlepsze farby do renowacji mebli

Portal pogodnej reklamy

Najlepsze farby do renowacji mebli

13 września 2020 Usługi 0

Planując remont nie zawsze musimy decydować się na zmianę mebli, ponieważ niekiedy wystarczy je nieco odnowić. W łatwy sposób możemy zrobić to na własną rękę wybierając przeznaczone do tego celu farby, a najlepiej kredowe, które pozwalają na szybką pracę. Warto rozejrzeć się po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego produktu i koloru.

Doskonałe krycie i szybka praca farbą

farba do malowania mebli kuchennychW trakcie remontu wielokrotnie podejmujemy decyzję o zakupie nowych mebli, nawet gdy nasz fundusz na to nie pozwala. Czasami jednak warto ponownie to przemyśleć, gdyż możemy wpędzić się w ten sposób w długi. Dlatego rozwiązaniem może być farba do malowania mebli kuchennych, łazienkowych, a także w sypialni i salonie. Najbardziej poleca się obecnie farby kredowe, które usprawnią znacznie naszą pracę. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ farby kredowe to jednie połączenie wody, kredy i odpowiednio wyselekcjonowanych składników dodatkowych. Dzięki temu nie musimy zdzierać starej farby i nakładać podkładu na powierzchnię drewnianą. Wystarczy odtłuścić stary mebel, a do tego delikatnie zmatowić go papierem ściernym. Później zostaje już tylko pomalowanie na tyle warstw ile daje pełne krycie, jednak zazwyczaj są to dwie. Niech każda z osobna dobrze wyschnie. Nie zapomnijmy na końcu o wosku, aby nasze efekty się zachowały. Pamiętajmy też, iż kredowe garby dają matowe lub półmatowe efekty końcowe, abyśmy się nie zdziwili.

Jedną z ciekawszych opcji obecnie jest własnoręczne odmalowywanie mebli, aby nieco odciążyć budżet remontowy. Dlatego na rynku mamy wiele ciekawych produktów do tego służących. Może to być farba kredowa, której popularność obecnie rośnie. To wszystko ze względu na to, iż pracuje się z nią niebywale szybko i nie wymaga od nas to wcześniejszych przygotowań.