Zakup kota brytyjskiego

Portal pogodnej reklamy

Zakup kota brytyjskiego

28 czerwca 2020 Rolnictwo i hodowla 0

Bardzo wiele osób posiada domowe zwierzęta, ponieważ są idealnymi towarzyszami i przyjaciółmi człowieka. Najczęściej wybieramy psy lub koty. Te drugie są o tyle lepsze, że nie trzeba ich wyprowadzać na spacer, a jedynie czyścić kuwetę.

Jak wygląda kot brytyjski?

koty brytyjskieDecydując się na kota w domu, trzeba dobrze się zastanowić, czy aby na pewno jesteśmy gotowi na mruczącego członka rodziny. Z pewnością będziemy mieli sporo sierści na podłodze i kanapach, niszczone buty, a może nawet zerwane tapety. Jednak zyskamy prawdziwego przyjaciela i pocieszyciela w gorszych chwilach. Kota można wziąć za darmo ze schroniska, albo kupić nowego od hodowcy. Jeżeli mamy małe dzieci i chcemy, aby wierze miało łagodny charakter, to najlepsze będą koty brytyjskie. Typowy przedstawiciel tej rasy posiada szare, puszyste futerko i niebieskie oczy. Koty te mają krótkie szyje i małe głowy z wyraźnie zaznaczonymi policzkami. Jest to największa rasa kotów krótkowłosych, która posiada szeroką klatkę piersiową, muskularne, zwarte ciało oraz krępe nogi. Ich sierść jest krótka, ale bardzo gęsta, przez co wyglądają jak małe puszki. Bardzo lubią towarzystwo człowieka, dlatego świetnie się nadają do rodziny z dziećmi, które na pewno będą zajmowały kotu czas. Kot brytyjski jest bardzo cierpliwy i z łatwością się uczy nowych rzeczy. Może ważyć od czterech do nawet dziesięciu kilogramów. Jest to rasa kotów, która wyjątkowo mocno się przywiązuje do swojego właściciela i lubi spędzać czas z rodziną, w której żyje.

Koty rasy brytyjskiej wymagają stałe pielęgnacji, aby ich futerko ładnie wyglądało. Są to zwierzęta, które można kupić jedynie u hodowców kotów, ponieważ jest to specjalna krzyżówka. Jego cena kształtuje się w przedziale między półtora a trzy tysiące złotych.